A61/311
František Adolf Feilhammer (1817-1888)
ŘÍČNÍ KRAJINA S USEDLOSTÍ
1866
Olej na plátně, 45x56 cm, sign. a dat. vpravo dole "F. A. Feilhammer 1866.". Rámováno.
František Adolf Feilhammer - původně brněnský kupec, maloval krajiny a květinová zátiší. R. 1864 získal stipendium moravského zemského výboru na cestu do Alp. Jeho obrazy „Květiny“ a „Listopad“ vlastnilo v 80. letech 19. století tehdejší Františkovo muzeum v Brně.