Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Říční krajina s usedlostí

A61/311

František Adolf Feilhammer (1817-1888)

ŘÍČNÍ KRAJINA S USEDLOSTÍ

1866
Olej na plátně, 45x56 cm, sign. a dat. vpravo dole "F. A. Feilhammer 1866.". Rámováno. Stav B.

František Adolf Feilhammer - původně brněnský kupec, maloval krajiny a květinová zátiší. R. 1864 získal stipendium moravského zemského výboru na cestu do Alp. Jeho obrazy „Květiny“ a „Listopad“ vlastnilo v 80. letech 19. století tehdejší Františkovo muzeum v Brně.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.