Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Alpská krajina s domem

A61/312

Josef Thoma (1828-1899)

ALPSKÁ KRAJINA S DOMEM

Olej na plátně, 72x99 cm, sign. vpravo dole "J. Thoma". Rámováno. Stav A.

Josef Thoma - vídeňský rodák, syn malíře, u nějž se zpočátku učil, posléze se školil také na vídeňské akademii. Působil celoživotně tamtéž, stal se proslaveným malířem alpských scenérií, které zachycoval často při charakteristickém světle západu či úsvitu a z nichž mnoho odpovídá konkrétním lokacím.