A61/312
Josef Thoma (1828-1899)
ALPSKÁ KRAJINA S DOMEM
Olej na plátně, 72x99 cm, sign. vpravo dole "J. Thoma". Rámováno. Stav A.
Josef Thoma - vídeňský rodák, syn malíře, u nějž se zpočátku učil, posléze se školil také na vídeňské akademii. Působil celoživotně tamtéž, stal se proslaveným malířem alpských scenérií, které zachycoval často při charakteristickém světle západu či úsvitu a z nichž mnoho odpovídá konkrétním lokacím.