A61/317
Adolf Kaufmann (1848-1916)
DVOJICE KRAJIN
Krajina s divočáky. Olej na dřevěné desce, 51x41 cm, sign. vpravo dole "A. Kaufmann". Rámováno. Krajina s kachnami. Olej na dřevěné desce, 51x41 cm, sign. vlevo dole „A. Kaufmann“. Rámováno. Stav A.
Adolf Kaufmann - rodák z Opavy, studoval v ateliéru Emila van Marckeho v Paříži, kde také mnoho let žil, působil též v Rakousku, zemřel ve Vídni. Jeho tvorba se nese v duchu pojetí krajiny typického pro barbizonskou školu.