Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice krajin

A61/317

Adolf Kaufmann (1848-1916)

DVOJICE KRAJIN

Krajina s divočáky. Olej na dřevěné desce, 51x41 cm, sign. vpravo dole "A. Kaufmann". Rámováno. Krajina s kachnami. Olej na dřevěné desce, 51x41 cm, sign. vlevo dole „A. Kaufmann“. Rámováno. Stav A.

Adolf Kaufmann - rodák z Opavy, studoval v ateliéru Emila van Marckeho v Paříži, kde také mnoho let žil, působil též v Rakousku, zemřel ve Vídni. Jeho tvorba se nese v duchu pojetí krajiny typického pro barbizonskou školu.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.