Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Krajina s kvetoucími stromy

A61/320

Antonín Hudeček (1872-1941)

KRAJINA S KVETOUCÍMI STROMY

Kombinovaná technika - tempera a kvaš na papíře, 50x64 cm, sign. tužkou vpravo dole "Ant Hudeček". Rámováno, zaskleno. Stav A.

Antonín Hudeček - český malíř, krajinář, studoval na pražské Akademii u M. Pirnera a V. Brožíka. Ovlivněn byl J. Mařákem, A. Slavíčkem, ale i francouzským impresionismem. Nejprve se věnoval figurální malbě, později krajinomalbě, přitahovalo ho zobrazování lesa a venkovských stavení.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.