A61/320
Antonín Hudeček (1872-1941)
KRAJINA S KVETOUCÍMI STROMY
Kombinovaná technika - tempera a kvaš na papíře, 50x64 cm, sign. tužkou vpravo dole "Ant Hudeček". Rámováno, zaskleno. Stav A.
Antonín Hudeček - český malíř, krajinář, studoval na pražské Akademii u M. Pirnera a V. Brožíka. Ovlivněn byl J. Mařákem, A. Slavíčkem, ale i francouzským impresionismem. Nejprve se věnoval figurální malbě, později krajinomalbě, přitahovalo ho zobrazování lesa a venkovských stavení.