Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Krajina u řeky

A61/322

Maximilián Schurmann (1890-1960)

KRAJINA U ŘEKY

Olej na plátně, 57x71 cm, sign. vpravo dole "Max Schurmann". Rámováno. Stav B. Restaurováno, drobná poškození plátna.

Maximilián Schurmann - narodil se ve Štvrtku na Ostrově, zemřel v Bratislavě. V letech 1907-1914 studoval na Akademii ve Vídni a dále na Akademii Julien v Paříži. V letech 1920-1928 pracoval v Paříži. Vedl soukromou malířskou školu v Nitře a později také v Bratislavě.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.