A61/322
Maximilián Schurmann (1890-1960)
KRAJINA U ŘEKY
Olej na plátně, 57x71 cm, sign. vpravo dole "Max Schurmann". Rámováno. Stav B. Restaurováno, drobná poškození plátna.
Maximilián Schurmann - narodil se ve Štvrtku na Ostrově, zemřel v Bratislavě. V letech 1907-1914 studoval na Akademii ve Vídni a dále na Akademii Julien v Paříži. V letech 1920-1928 pracoval v Paříži. Vedl soukromou malířskou školu v Nitře a později také v Bratislavě.