Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Bouřková mračna

A61/325

Viktor Rolín (1887-1942)

BOUŘKOVÁ MRAČNA

Olej na dřevěné desce, 50x50 cm, sign. vpravo dole "V. Rolín". Rámováno. Stav A.

Viktor Rolín - tvorba tohoto polského rodáka a absolventa uměleckých akademií v Mnichově a Petrohradě je úzce spojena s Prahou. Jeho osud byl zpečetěn v roce 1942, kdy umírá v koncentračním táboře. Rolín maloval zejména zátiší, krajiny a podobizny.