A61/325
Viktor Rolín (1887-1942)
BOUŘKOVÁ MRAČNA
Olej na dřevěné desce, 50x50 cm, sign. vpravo dole "V. Rolín". Rámováno. Stav A.
Viktor Rolín - tvorba tohoto polského rodáka a absolventa uměleckých akademií v Mnichově a Petrohradě je úzce spojena s Prahou. Jeho osud byl zpečetěn v roce 1942, kdy umírá v koncentračním táboře. Rolín maloval zejména zátiší, krajiny a podobizny.