Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice obrazů

A61/326

Alois Lukášek (1911-1984)

DVOJICE OBRAZŮ

Krajina s domky. Tempera na papíře, 19x34 cm, sign. vpravo dole "Lukášek". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Údolí Doubravníka. Olej na plátně, 41x70 cm, sign. v pravém dolním rohu „Lukášek“. Rámováno, zaskleno. Stav A.

Alois Lukášek – narodil se jako syn řídícího učitele ve Zlatkově. V roce 1933 dokončil studia na učitelském ústavu v Žatci. Postupně působil jako učitel v Ostrově nad Oslavou, Mirošově, Daňkovicích, Zvoli, Nedvědici a Bystřici nad Pernštejnem. V letech 1945-1950 dálkově studoval Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Sychry a prof. Nejedlého. Od roku 1949 žil v Nedvědici, zde působil i jako ředitel školy. Od roku 1964 pracoval jako samostatný výtvarník. Maloval především Českomoravskou vrchovinu a zátiší, vystavoval i v zahraničí.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.