Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Krajina se žlutým polem

A61/328

Karel Jílek (1896-1983)

KRAJINA SE ŽLUTÝM POLEM

1968
Olej na plátně, 46x57 cm, sign. vpravo dole "K. Jílek". Rámováno. Stav A.

Karel Jílek - český malíř a grafik, vystudoval figurální kreslení na České technice v Brně a byl také žákem M. Švabinského na pražské AVU. Autor realistických portrétů národních klasiků, figurálních kompozic a scénických návrhů pro Zemské divadlo v Brně. Věnoval se také krajinomalbě, knižním úpravám a plakátům.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.