A61/328
Karel Jílek (1896-1983)
KRAJINA SE ŽLUTÝM POLEM
1968
Olej na plátně, 46x57 cm, sign. vpravo dole "K. Jílek". Rámováno.
Karel Jílek - český malíř a grafik, vystudoval figurální kreslení na České technice v Brně a byl také žákem M. Švabinského na pražské AVU. Autor realistických portrétů národních klasiků, figurálních kompozic a scénických návrhů pro Zemské divadlo v Brně. Věnoval se také krajinomalbě, knižním úpravám a plakátům.