A61/337
Josef Jiří Kamenický (1910-1974)
INTERIÉR KOSTELA
Olej na plátně, 74x61 cm, sign. vpravo dole "J. J. Kamenický". Stav B.
Josef Jiří Kamenický - brněnský malíř, studoval na škole uměleckých řemesel v Brně a na pražské akademii u prof. Nechleby. Zabýval se moravským venkovem a také zvyky a náboženskými tradicemi. V rámci své tvorby používal pseudonymy Josef Steiner, A. Lískovec a Julius Horn.