Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pohled přes Vltavu

A61/339

Ferdinand Kotvald (1898-1980)

POHLED PŘES VLTAVU

Kombinovaná technika - olej a tempera na lepence, 21x30 cm, sign. vpravo dole "F. Kotvald". Rámováno, zaskleno. Stav A.

Ferdinand Kotvald studoval doma i v zahraničí, v Paříži, Itálii, Jugoslávii. Poprvé vystavoval na výstavě Nesdružených v "Mánesu" v Praze, později na členských výstavách U. B. v Praze. Od třicátých let se výhradně věnoval malířství. Vliv na jeho díla měli Vincent Van Gogh a Oscar Kokoschka.