A61/341
Simon Glücklich (1863-1943)
DĚTSKÁ HRA V BŘEZOVÉM HÁJI
Olej na plátně, 81x175 cm, sign. v pravém horním rohu "S. Glücklich". Čtyři malé děti si za slunného dne hrají na slepou bábu v idylickém březovém háji. Tato secesní malba je příkladem jednoho z umělcových oblíbených žánrových témat - zachycení bezstarostných dětských her v přírodním zasazení. Rámováno. Stav A.
Simon Glücklich byl německým malířem, který absolvoval Vídeňskou akademii v letech 1880 až 1890 u malíře Leopolda Carla Müllera a později od roku 1917 se usídlil v Mnichově. Za života podnikl dvě, pro jeho tvorbu významné, studijní cesty - první roku 1890 do severní Itálie a druhou až roku 1920 k pobřeží Baltského moře. Původně se věnoval žánrové malbě, později mytologickým scénám, krajinomalbě a zátiší. V roce 1905 získal Glücklich Zlatou medaili na Mezinárodní výstavě umění v Mnichově. Díla Simona Glücklicha jsou zastoupena ve sbírkách významných německých muzeí a je o ně mezinárodní zájem.