A61/350
František Gross (1909-1985)
STROJ - MĚSTO
Kombinovaná technika - tuš a olej na sololitu, 37x34 cm, sign. vpravo dole "F. G.". Rámováno. Stav A.
František Gross - studoval na ČVUT v Praze u prof. Oldřicha Blažíčka a na UMPRUM u prof. Františka Kysely. Člen Skupiny 42 a tvůrčí skupiny Radar. Námětově se věnoval poetickým a civilistním motivům, technicky grafice, frotážím, kolážím.