A61/352
Václav Rožánek (1913-1994)
MODEL
Tempera na plátně, 65x80 cm, sign. vlevo nahoře "V Rožánek". Stav A.
Písecký malíř a kreslíř. Učil se od Emila Filly a Oldřicha Smutného, který mu zajistil studijní pobyt v Paříži a který ho považoval za svého nejlepšího žáka. Vyučil se strojním zámečníkem, a přestože mohl vystavovat jen výjimečně, zůstalo po něm rozsáhlé dílo, které je velmi pestré i co do použitých technik – tvořil akvarelem, temperou, suchou jehlou, latexem nebo asfaltovým lakem.