Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pohár s heraldickým motivem

A61/402

POHÁR S HERALDICKÝM MOTIVEM

Čechy nebo Rakousko, Vídeň, J. & L. Lobmeyr, 19. / 20. stol.
Pohár v barokním tvarosloví, bezbarvé skla broušené, kónická kupa zvnějšku fasetovaná, zdobená matnou řezbou s erbovním (čtvrcený štít, v 1. a 3. poli dvě červená šikmá břevna, ve 2. modrém poli jednoocasý lev ve skoku doprava, ve 4. modrém poli jednoocasý lev ve skoku doleva, dvě turnajové přilby s přikrývadly a vyrůstajícím lvem v klenotu) a groteskovým motivem, na balustrové noze s volutovým nodem a ploché patce. V. 23,2 cm. Neznačeno. Stav A.