A61/403
POHÁR S ŘEZBOU
Patrně Čechy, Kamenický Šenov, 1. čtvrt. 20. stol.
Pohár z bezbarvého skla s kónickou kupou, na vyšší patce, broušený, zevně fasetovaný do osmistěnu, na pohledové straně vystupující medailon s matně řezaným motivem putta s papouškem ve stylu M. Powolného a produkce vídeňské firmy Lobmeyr, na protilehlé straně zmenšující čočka, jednotlivé fasety jsou odděleny svislými zoubkovanými pásy.
V. 16,2 cm.
Neznačeno.