Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Mísa s národními motivy

A61/404

MÍSA S NÁRODNÍMI MOTIVY

Československo, patrně Umělecké sklárny Brno, 20. - 30. léta 20. stol.
Mísa kruhového půdorysu s trojbokou podstavou z bezbarvého skla, broušená, zdobená matnou řezbou tří motivů s českou národní tématikou: český lev, alegorická ženská figura s dítětem a holubicí míru na pozadí posvátné hory Říp a pěvec s lyrou a hudebním motivem. V. 17,5 cm, Ø 21,5 cm. Neznačeno. Stav A.