Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Flakon lithyalin

A61/409

FLAKON LITHYALIN

Severní Čechy, Polevsko, Friedrich Egermann okolo 1830, sklo Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších
Osmiboký flakon ze zelenohnědého lithyalinu, kónické tělo s vyšším šroubovitým krkem a šesticípým límcovitým hrdlem, osazeným šišticovitou zátkou, hrany vytaženy zlacenými linkami. V. flakonu 9,5 cm. Neznačeno. Stav A. Restaurovaná zátka.