A61/409
FLAKON LITHYALIN
Severní Čechy, Polevsko, Friedrich Egermann
okolo 1830, sklo Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších
Osmiboký flakon ze zelenohnědého lithyalinu, kónické tělo s vyšším šroubovitým krkem a šesticípým límcovitým hrdlem, osazeným šišticovitou zátkou, hrany vytaženy zlacenými linkami.
V. flakonu 9,5 cm.
Neznačeno.
Restaurovaná zátka.