Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice korbelů

A61/413

DVOJICE KORBELŮ

Patrně Čechy, okolo 1890
Dva kónické půllitry na pivo v historizujícím tvarosloví, bezbarvé sklo broušené (při spodním okraji pás protáhlých olivek), vyšší masivní patka, skleněné šestiboké víko (s rytou iniciálou "MM", resp. "AM") v cínové obroučce je upevněno na montáži ucha s reliéfní palcovou opěrkou v podobě ženské hlavy (maskaronu). Plášť zdoben průběžnou florální malbou opakními barvenými emaily se zlacením, hladké odsazené hrdlo zlacené. V. 20,5 cm. Neznačeno. Stav B.

Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Vydražená cena: 5 000 Kč
Prodáno