A61/413
DVOJICE KORBELŮ
Patrně Čechy, okolo 1890
Dva kónické půllitry na pivo v historizujícím tvarosloví, bezbarvé sklo broušené (při spodním okraji pás protáhlých olivek), vyšší masivní patka, skleněné šestiboké víko (s rytou iniciálou "MM", resp. "AM") v cínové obroučce je upevněno na montáži ucha s reliéfní palcovou opěrkou v podobě ženské hlavy (maskaronu). Plášť zdoben průběžnou florální malbou opakními barvenými emaily se zlacením, hladké odsazené hrdlo zlacené.
V. 20,5 cm.
Neznačeno.