A61/421
VÁZA DEK. I/40
Čechy, Klášterský Mlýn, Johann Lötz Witwe,
1880-1897
Dekorativní váza z opakního krémově bílého skla vrstveného čirým a nabíhaného rosalínovou sklovinou, v těle čtyřikrát lehce promáčklá, hutně tvarované čtyřlisté hrdlo, plášť je zdoben plastickou florální malbou opakním bílým emailem a zlatem, na hrdle zlacená štafáž.
https://www.loetz.com/identifying-loetz-glass/early-loetz (vyhl. 10. 9. 2018)
V. 23,5 cm.
Značeno na podední zlatě psaným "I/40.".
Stav A/B.
Nepatrné oděrky v malbě.