A61/422
VÁZA OLYMPIA
Čechy, Klášterský Mlýn, Johann Lötz Witwe,
1896
Dvouuchá váza ze světle zelené skloviny je listrována, matována a zdobena plastickými emaily, nálepy a zlacením. Dekor 1894, Olympia glatt, tvar: 1896, výrobní číslo 6653.
V. 24,3 cm.
Neznačeno.
Lit.: J. Mergl, Bemalte Gläser im orientalisierenden Stil, in: Das Böhmische Glas 1700–1950, Band III Historismus, Passau 1995, s. 108–119, repr. s. 119, č. kat III.148; srov. inventář Passauer Glasmuseum inv. č. Hö 60 670; https://www.loetz.com/decors-a-z/olympia (vyhl. 27. 9. 2018).