Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Nástolec Myra Kristall

A61/453

NÁSTOLEC MYRA KRISTALL

Německo, Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik Ikora-Myra
Návrh Karl Wiedmann (1905-1992), 20. / 30. léta 20. stol.
Kruhová miska v artdecovém tvarosloví, reliéfně žebrovaná, na nízké nožce, tenkostěnné bezbarvé sklo přejímané medově zlatou lazurou s výrazným irisem - tzv. technika Myra. Ø 17,4 cm, v. 8 cm. Neznačeno. Stav B. Prasklina (výrobní kaz).