A61/502
DŽBÁN S CÍNOVÝM VÍKEM
Západní Slovensko, 18. stol.
Fajánsový džbán hruškovitého tvaru, v těle mělce tordovaný, s cínovou patkou a vypouklým víkem s palcovou opěrkou upevněným na montáži ucha. Na bílé polevě dekor malovaný ve vysokožárných barvách, na čelní straně znázorněn ptáček se skloněnou hlavou sedící v květech, okolo dynamické florální motivy ve žluté, modré, zelené a manganové barvě.
V. 28 cm.
Neznačeno.