Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Korbel s víkem

A61/506

KORBEL S VÍKEM

Německo, Durynsko, 18. / 19. stol.
Fajánsový korbel cylindrického tvaru, na bílé glazuře manganově mramorovaný fond a kobaltem malovaný dekor stylizovaných florálních ornamentů v centrální kartuši motiv páva. Cínové víko upevněno na pantu k montáži ucha a zakončeno kulovitou palečnicí, neznačeno, korbel osazen na cínové patce. V. 25,5 cm. Na podední signováno kobaltem psaným „K.“. Stav B. Opravovaná cínová montáž, jemná krakeláž v glazuře.