A61/506
KORBEL S VÍKEM
Německo, Durynsko, 18. / 19. stol.
Fajánsový korbel cylindrického tvaru, na bílé glazuře manganově mramorovaný fond a kobaltem malovaný dekor stylizovaných florálních ornamentů v centrální kartuši motiv páva. Cínové víko upevněno na pantu k montáži ucha a zakončeno kulovitou palečnicí, neznačeno, korbel osazen na cínové patce.
V. 25,5 cm.
Na podední signováno kobaltem psaným „K.“.
Opravovaná cínová montáž, jemná krakeláž v glazuře.