A61/508
DVOJICE LIDOVÝCH DŽBÁNŮ
Západní Slovensko, patrně Dobrá Voda, a Sedmihradsko, Turda, 1. pol. 19. stol. (1824)
Fajánsový džbán typu sova, bíle glazovaný, hruškovitý tvar s téměř uzavřeným hrdlem ukončeným úzkou výlevkou s reliéfním prstencem, dekor malovaný ve vysokožárných barvách, na výduti květinová kompozice, okolo ornamentální pásy. Spolu: fajánsový džbánek hruškovitého tvaru, bíle glazovaný, malovaný ve vysokožárných barvách stylizovanými florálními motivy, pod hrdlem datace "1824".
V. 23,5 cm a 20,5 cm.
Neznačeno.
Stav B - C.
Srov.: I. Pišútová: Fajansa, Bratislava 1981, obr. 183 a 184.