A61/509
TROJICE LÉKÁRENSKÝCH DÓZ
18. stol.
Lékárenská nádoba soudkovitého, mírně projmutého tvaru s mírně zúženým hrdlem a patkou, fajáns, bíle glazováno, malováno vysokožárnými barvami ve stylu italských renesančních albarel, na čelní straně uprostřed nápis: ".P.BICHIHE", opatřeno dřevěným soustruženým víkem. Spolu: Dvojice lékárenských dóz válcovitého tvaru s odnímatelným plochým víkem, soustružených z lipového dřeva, celoplošně štafírovaných tmavě zeleným mramorovaným fondem, na čelní straně diagonální nápisová páska s černo-červeně provedenými nápisy: "PUL:RAD:JR:FLOR:" a "CERUSSA.VENE:".
V. 14 cm (vč. víka 17,5 cm) a 2 x 17 cm.
Stav restaurováno.