A61/510
TROJICE LÉKÁRENSKÝCH DÓZ
Čechy, Březová, Fischer & Mieg,
19. stol.
Porcelánová lékárnická dóza válcovitého tvaru s rozšířenými okraji a odnímatelným stupňovitým víkem, na plášti ve zlaceném a barevně malovaném štítě s korunou černý nápis „UNG. ALTHAEAE“. Vtlačená značka "F & M“ (1859-1895) a č. "16", černě tištěná kruhová značka "K. Schürer Praha (malírna a obchod lékárenským porcelánem, od r. 1891). - Porcelánová lékárnická dóza válcovitého tvaru s rozšířenými okraji a odnímatelným vypouklým víkem s drobným kulovitým úchytem, zlacené obruby, na plášti ve zlaceném štítě černý nápis „Extr: Arnic: Flor:". Podglazurní kobaltová značka štítu (patrně Karlsbader Porzellanfabrik Carl Knoll). - Soudkovitá lékárenská dóza z bílého mléčného skla, bez víka, na pohledové straně pestře malovaná kartuš s korunou a nápisem "LAPCALA / MÍN PP". Na podední černě psaná značka.
V. 16 cm, 14 cm a 11,5 cm.
Stav A-B.
Na první dóze vlasová prasklina a odloupnutý kousek malby.