Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Trojice lékárenských dóz

A61/510

TROJICE LÉKÁRENSKÝCH DÓZ

Čechy, Březová, Fischer & Mieg, 19. stol.
Porcelánová lékárnická dóza válcovitého tvaru s rozšířenými okraji a odnímatelným stupňovitým víkem, na plášti ve zlaceném a barevně malovaném štítě s korunou černý nápis „UNG. ALTHAEAE“. Vtlačená značka "F & M“ (1859-1895) a č. "16", černě tištěná kruhová značka "K. Schürer Praha (malírna a obchod lékárenským porcelánem, od r. 1891). - Porcelánová lékárnická dóza válcovitého tvaru s rozšířenými okraji a odnímatelným vypouklým víkem s drobným kulovitým úchytem, zlacené obruby, na plášti ve zlaceném štítě černý nápis „Extr: Arnic: Flor:". Podglazurní kobaltová značka štítu (patrně Karlsbader Porzellanfabrik Carl Knoll). - Soudkovitá lékárenská dóza z bílého mléčného skla, bez víka, na pohledové straně pestře malovaná kartuš s korunou a nápisem "LAPCALA / MÍN PP". Na podední černě psaná značka. V. 16 cm, 14 cm a 11,5 cm. Stav A-B. Na první dóze vlasová prasklina a odloupnutý kousek malby.