Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kalamář

A61/516

Ludvík Siegel (1891-1956)

KALAMÁŘ

1921
Keramický kalamář, bíle glazovaný, ručně malovaný v lidovém tónu barvami vysokého žáru: na čelní straně figurální motiv matky s dítětem, květinové motivy a ornamentální bordury. 19,5x11,5x9,5 cm. Na zadní straně signováno: "Siegel", na přední straně značeno datací "1921". Stav B.

Ludvík Siegel - moravský keramik a sochař původem z Břeclavi, studoval Odbornou keramickou školu ve Znojmě, Uměleckoprůmyslovou školu a Akademii ve Vídni. Působil v Uherském Hradišti, kde byl vedoucím keramické dílny J. Stancl a syn. Vystavoval na výstavě soudobé kultury v Brně 1928.