A61/520
František Bílek (1872-1941)
DUCHOVNÍ SETKÁNÍ
1925
Obdélný reliéf z pálené hlíny, bronzově patinovaný, podle grafické předlohy, dřevorytu "Síň léčivé hořkosti" z roku 1912. Po obvodu text „Do tvých očí pokorně se dívaje - sama sebe uvidím a ještě nebe spatřím za hlavou“, sign. a dat. vlevo dole „F. B. 1925“. Opatřeno úchytem na zeď a papírovým štítkem „Premie Umělecké besedy na rok 1926, č. 2408“.
23,5x17 cm.
Stav B/C.
František Bílek - grafik, sochař, řezbář, keramik a architekt; významný představitel symbolismu a secese.