Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Tanečnice s hadem

A61/526

Berthold Boeß (1877-1957)

TANEČNICE S HADEM

Německo, Selb, Ph. Rosenthal & Co. AG 1924 (návrh 1916)
Porcelánové sousoší na nízkém obdélném soklu představuje dívku v orientálním kostýmu, sklánějící se ke kobře, kterou ovládá hrou na píšťalu. Bílý porcelán, tónovaný inkarnát, barevně malováno pod polevou, zlacené detaily. V. 19 cm. Zeleně tištěná značka "Rosenthal Selb-Bavaria", vtlačeně č. modelu "K. 442." a "19", na zadní straně soklu sign. "B. Boehs". Stav A. Lit.: D. Struss: Rosenthal. Service, Figuren, Zier- und Kunstobjekte, Augsburg 1995, s. 52.

Německý sochař, mezi léty 1913-1934 spolupracoval s porcelánkou Rosenthal, Werk Selb, pro kterou navrhoval figurální plastiky. Lit.: D. Struss: Rosenthal. Service, Figuren, Zier- und Kunstobjekte, Augsburg 1995, s. 158.