A61/530
DVOJICE ŠÁLKŮ
Čechy, Březová, Fischer & Reichenbach,
1810-1846
Zvonovitý, v těle žebrovaný šálek s převýšeným volutovým uchem a na vyšší patce, bílý porcelán, zdobeno modrým fondem a bohatou zlacenou štafáží s motivy akantových rozvilin a úponků. - Široký zvonovitý šálek na odsazené patce, s převýšeným volutovým uchem a hlubším podšálkem, bílý porcelán, zdobeno modrým fondem a bohatě zlaceno v kombinaci mat-lesk s florálními motivy, zlacen i interiér šálku.
V. šálků 9,7 cm a 9,3 cm, Ø podšálku 15,5 cm.
Vtlačená značka "F & R", šapo neznačeno.
Stav A-B.
Srov.: D. Braunová, Porcelánová tradice, Karlovy Vary 1992, s. 78.