Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice šálků

A61/530

DVOJICE ŠÁLKŮ

Čechy, Březová, Fischer & Reichenbach, 1810-1846
Zvonovitý, v těle žebrovaný šálek s převýšeným volutovým uchem a na vyšší patce, bílý porcelán, zdobeno modrým fondem a bohatou zlacenou štafáží s motivy akantových rozvilin a úponků. - Široký zvonovitý šálek na odsazené patce, s převýšeným volutovým uchem a hlubším podšálkem, bílý porcelán, zdobeno modrým fondem a bohatě zlaceno v kombinaci mat-lesk s florálními motivy, zlacen i interiér šálku. V. šálků 9,7 cm a 9,3 cm, Ø podšálku 15,5 cm. Vtlačená značka "F & R", šapo neznačeno. Stav A-B. Srov.: D. Braunová, Porcelánová tradice, Karlovy Vary 1992, s. 78.