A61/801
SV. ANNA SAMOTŘETÍ
Čechy
18. / 19. stol.
Komorní plastika (modeletto) představuje stojící světici s žehnajícím Ježíškem na levé ruce, pravou ukazující v rozevřené knize malé Panně Marii, stojící u matčiných nohou. Kompozice volně vychází z nejznámějšího českého barokního ztvárnění příslušné ikonografie a vzoru pro většinu pozdějších realizací, sousoší od Matěje Václava Jäckela z roku 1707. Dřevo polychromované, zlacené, v. 23,5 cm.
Stav restaurováno.