Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Vyučování Panny Marie

A61/803

VYUČOVÁNÍ PANNY MARIE

České země zač. 19. stol.
Komorní plastika v rustikálním pojetí, zpracovaná ve vysokém reliéfu a určená pro čelní pohled, představuje sousoší sv. Anny vyučující malou Pannu Marii z rozevřené knihy, kterou drží ve své pravé ruce. Dřevo, polychromie, zlacení, osazeno na černě lakovaném profilovaném podstavci obdélného půdorysu, celková v. 23 cm, figura 20 cm. Stav C. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2017.