A61/822
ŠPERKOVNICE
18. stol.
Šperkovnice, jejíž vnitřní plášť je tvořen postříbřeným železným plechem, na vnější straně malovaným modrým emailem, vnější plášť složitě prolamovanou mřížkou ze stříbra a zlaceného bronzu. Prolamovaná mřížka s motivy rokají a rozvilin je doplněna rytím. Interiér vyložen rudým sametem. 15x8x8 cm.
Chybí klíček a zámek, vnitřní sametová výstelka poškozená vlhkostí.