Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kapesní hodinky

A61/827

KAPESNÍ HODINKY

Francie 1. třetina 19. stol.
Tříplášťové zlaté kapesní hodinky zdobené barevnou emailovou malbou s výjevem v krajině odpočívající dívky s ovečkou a na zadní straně pláště s pestrou kyticí na modrém guilloché podkladu, bílý smaltovaný ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny, se samostatnou vteřinovkou s arabskými číslicemi, zadní plášť prolomen 2 otvory pro natahování stroje a bití, bez klíče, Au 750/1000 (šroubek otvírání pláště Au 333/1000), Ø 4,1 cm, celková (hrubá) hmotnost 45,30 g, neznačeno, etuje. Stav B. Osvědčení puncovního úřadu.