Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Medaile za zásluhy o rekonstrukci a dostavbu Národního divadla 1883-1983

A61/874

Luděk Havelka (1941)

MEDAILE ZA ZÁSLUHY O REKONSTRUKCI A DOSTAVBU NÁRODNÍHO DIVADLA 1883-1983

Československo, mincovna Kremnica 1983
Au 900/1000, 3,26 g, Ø 20 mm, sign. "L. Havelka", zn. mincovny, puncovní značka Z-52, udělovací knížka, etuje. Udělovala československá vláda za zásluhy o rekonstrukci a dostavbu Národního divadla. Avers: budova divadla i Nové scény, která vznikla právě při této rekonstrukci, výroční letopočty 1883 a 1983. Revers: sousoší trigy se sochou bohyně Niké ze střechy ND, datum znovuotevření divadla 18. 11. 1983 a nápis ZA ZÁSLUHY O REKONSTRUKCI A DOSTAVBU. Stav B.

Luděk Havelka - český sochař a medailér. 1958-1962 studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti (reprodukční kamenosochařství a restaurátorství) u J. Habarty, 1965-1971 Akademii výtvarných umění v Praze (sochařství) u K. Lidického. Člen Asociace umělců medailérů (AUM) a Českého fondu výtvarných umění (ČFVU). Absolvoval řadu autorských i skupinových výstav doma i v zahraničí.