A62/048
August Carl Haun (1815-1894)
ZÁMEK VRANOV
Litografie na papíře, 195x265 mm, sign. v tisku vlevo dole „Haun“. Zn. pod tiskem vlevo dole „Gez. v. Kaliwoda.“ a vpravo dole „Lith. v. A. Haun.“
August Carl Haun - německý malíř a grafik, jeden z autorů alba vedut českého království, vydaného nakladatelem Eduardem Hölzelem v roce 1864 ve spolupráci s malíři, kreslíři a litografy A. Haunem, Františkem Kalivodou a Edvardem Heroldem. Jednalo se o soubor 48 litografií s názvem "Malerisch-historisches Album des Königreichs Böhmen", doprovázených úvodním textem Ferdinanda B. Mikovce a zachycujících významná města, hrady, zámky či jiná místa českých zemí.