A62/081
Willi Nowak (1886-1977)
AKT
Kresba tužkou na papíře, 250x190 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole „W. Nowak“. Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Willi Nowak (známý též jako Vilém Novak) - člen SVU Mánes, Osmy, studoval u Ferdinanda Engelmüllera (Akademie výtvarných umění v Praze, profesor František Thiele). Dílo: zpočátku expresionismus, senzualistická uvolněná malba, figurální výjevy, krajiny.