Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dítě tak samo

A62/087

František Tichý (1896-1961)

DÍTĚ TAK SAMO

1956
Suchá jehla na papíře, 135x100 mm (výřez pasparty), zn. tužkou vlevo dole „Tichý 56“. Frontispis knihy Roberta Louise Stevensona Dítě tak samo. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.