A62/220
László Báró Mednyanszky (Ladislav Medňanský) (1852-1919)
HORSKÉ PANORAMA
Olej na lepence, 19,5x23 cm, sign. vpravo dole „Mednyanszky“. Rámováno. Stav A.
Ladislav Medňanský - slovenský malíř původem z Beckova. Studoval nejdříve soukromě u T. Endera, posléze na Akademii v Mnichově u Strähubera a Seitze a na École des Beaux Arts v Paříži u Pilse. Účastnil se pařížských Salonů, navštěvoval Barbizon. Podnikl studijní cestu do Itálie. Střídavě působil na Slovensku a v Budapešti.