A62/222
Antal Neogrády (1861-1942)
DÁMA S ČERVENÝM SLUNEČNÍKEM
Olej na plátně, 72,8x98 cm, sign. vpravo dole „Neogrády“. Rámováno ve zlaceném blondelovém rámu. Znepokojivá atmosféra pozdně letního dne s bouřkovými mračny a hejnem letících vran je gradována rudým terčem otevřeného slunečníku, částečně zakrývajícího postavu mladé dámy v klobouku na louce plné bílých květů. Stav restaurováno.
Antal Neogrády - významný maďarský malíř, krajinář.