A62/241
Adolf Kaufmann (1848-1916)
BÁRKY V PŘÍSTAVU
Olej na plátně, 90x117 cm. Značeno vpravo dole "A. Kaufmann". Stav A.
Adolf Kaufmann - rodák z Opavy, studoval v ateliéru Emila van Marckeho v Paříži, kde také mnoho let žil, působil též v Rakousku, zemřel ve Vídni. Jeho tvorba se nese v duchu pojetí krajiny typického pro barbizonskou školu.